Restoranımız

Heybeliada Barbayani


1940’ların Burgazada’sında bir Rum meyhaneciliği ile başlayan serüven kuşaktan kuşağa günümüze kadar meyhanecilik kültürünü yaşayan ve yaşatan Barbayani şimdi Heybeliada da hizmet vermenin tatlı heyecanını yaşamaktadır.

İşletmeciler olan Ercan Bağcı sağlıklı hijyenik güzel lezzetli bir sunumu kaliteden ödün vermeden bütün ekip olarak Heybeliada'ya bu hizmeti vermekten gurur duymaktayız Vapur iskelesinden adaya adım atan herkes ilk önce karşısında Heybeliada Barbayaniyi görür. Ardı sıra da diğer meyhaneler dizilidir. Duvarlarında, dünden bugüne Heybeliada’nın fotoğrafları var. Deniz kıyısındaki masaları yazın boş kalmaz. Açık mutfak çalışan meyhanenin meze dolabında, başta mevsime has mezeler olmak üzere, geniş seçenek imkânı mevcut.

Mezenizi seçip masanıza oturur oturmaz, zeytin ezmesi, beyaz peynir ve kızarmış ekmeğiniz geliyor masanıza. Heybeliada Barbayani’nin Kars kaşarından yapılan kroketleri çok beğeniliyor. İskorpit kavurma, yengeç bacağından yaptıkları Akdeniz lokumu ve fesleğen soslu levrek ise diğer marifetleri. Kışları yolunuz düşerse, rakının yanında, Kars kazı da menüde. Balıktan gayrisine gönül edenler için, mühim bir alternatif. Sadece bunlar değil, Heybeliada Barbayani’de muhabbet de vapur kaçırtacak kadar kuvvetli.